Biz Kimiz?

-A +A

Yaşam Bilimleri Başkan Yardımcılığı bünyesinde; Endüstiyel Biyoteknoloji, Gıda Güvenliği ve Kalitesi, Gıda İnovasyon Teknolojileri, KBRN Savunma Teknolojileri ve Medikal Biyoteknoloji araştırma grupları yer almaktadır.

İleri teknolojilerle donatılmış altyapısı, alanlarında uzman personeli ile çağın gereksinimlerini karşılayabilen bir oluşum olan Yaşam Bilimleri Başkan Yardımcılığı dünyanın önde gelen araştırma ve geliştirme merkezlerinden birisidir.

Dünyadaki gelişmeler sürekli takip edilmekte olup ve ülkemizdeki kamu kuruluşları, özel sektör ve endüstrinin gereksinimlerini göz önüne alarak ihtiyaçlarına çözüm oluşturulması için çalışmalar aralıksız sürmektedir.

Yaşam Bilimleri Başkan Yardımcılığı katma değeri yüksek uygulamalı araştırmalar yapmak ve teknolojiler geliştirmek amacıyla bilimsel araştırmayı, ticari-endüstriyel faaliyetler ile birleştirmekte ve Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınma yolunda küresel rekabet gücünün arttırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Yaşam Bilimleri olarak vizyonumuz, uygulamalı araştırmalar alanında dünyanın önder bilim ve teknoloji merkezleri arasında olmaktır.