STAJ SEFERBERLİĞİ İLE GIDA SEKTÖRÜNÜN GENÇ YETENEKLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ

-A +A

TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü; Cumhurbaşkanlığı Staj Seferberliği TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı çerçevesinde gelen ilk stajyer ve bursiyerler çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Staja kabul alan öğrencimiz gıda enstitüsünde yürütülen bilimsel faaliyetlerin bir parçası olma fırsatı buldu.

Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kimya bölümlerinden gelen öğrenciler Gıda sektöründeki bilimsel çalışmalar hakkında detaylı bilgiler edinerek kendilerini geliştiriyorlar.

Enstitü bünyesinde çalışmalarına devam eden öğrenciler aşağıdaki alanlar başta olmak üzere çeşitli alanlarda araştırmalar yapıyorlar;

2021 yazı boyunca 22 stajyer gıda enstitüsünde staj yapıyor olacak. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hazırlanan Kariyer Kapısı üzerinden aramıza katılan stajyer arkadaşlarımız, yine aynı şekilde önümüzdeki dönemlerde de enstitü bünyesinde çalışmalara katılma şansı bulacaklardır. Eski stajyerlerin daha sonraki dönemde bursiyer ve araştırmacı olarak kurumumuza katılım oranı düşünüldüğünde kalifiye personel yetiştirmek ve güzel bir kariyer başlangıcı için stajyerlik iyi bir ara basamak olacaktır.

Fotoğraflar

13.07.2021